Kommunen.dk
MENU

”Vi er stærkest, når vi alle står sammen”

”Vi er stærkest, når vi alle står sammen”

Det danske demokrati er sundt og stærkt, mener formand for Socialdemokraterne Helle Thorning-Schmidt. Hun tænder dog to advarselslamper for demokratiet.

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Vi har en god og levende debat. Vores foreningsliv er stærkt. Grundlæggende er hele det danske demokrati sundt og stærkt, slår formand for Socialdemokraterne Helle Thorning-Schmidt fast. Hun aner dog faresignaler.

Interesseret i et abonnement? - klik her

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.